شرکت دونادون (Donadon SDD)

سازنده تجهیزات ایمنی (در برابر فشار سیالات) از جمله Rupture Disk و Safety Valve و Explosion Venting Panel با دقت و کیفیت بالا می باشد.

تمرکز تخصصی شرکت دونادون بر روی طیف ویژه ای از تجهیزات ایمنی, همراه با بکارگیری تکنولوژی های سطح بالا و “به روز” در ساخت این تجهیزات باعث گردیده که نیازهای مشتری مطابق استاندارد های روز دنیا و مافوق تصور او برآورده شود.

راپچر دیسک یا رپچر دیسک (Rupture Disk یا Burst Disk)

بعنوان یک تجهیز فدا شونده, با پاره شدن (ترکیدن) در اثر فشار بیش از حد مجاز سیال فرآیندی و تخلیه سیال به مسیر از قبل هدایت شده, هم سبب حفظ ایمنی تاسیسات تحت فشار و هم حفاظت از پرسنل می گردد. این تجهیز بهمراه نگهدارنده آن (Disk Holder) و تجهیزات جانبی مکمل مانند نشاندهنده های پارگی دیسک (Rupture Indicators) محدوده کاملی از نیاز مشتری را در صنایع فرآیندی برآورده می سازد.

شیر اطمینان (Safety Valve)

شیر اطمینان نیز بعنوان یک تجهیز ایمنی در برابر فشار اضافی با باز شدن و تخلیه بهنگام سیال و نتیجتا کاهش فشار سبب محافظت از تاسیسات در برابر انفجار ناشی از افزایش بیش از حد فشار می گردد با این تفاوت (نسبت به راپچر دیسک) که با هر بار عملکرد از بین نرفته و قابل استفاده مجدد می باشد.

راپچر دیسک و شیر اطمینان بسته به نوع طراحی پلنت جهت افزایش ضریب اطمینان و صحت عملکرد, قابلیت استفاده همزمان به اشکال گوناگون نیز دارند.

پانل های انفجاری (Explosion Venting Panels)

این پانل ها تجهیزات ایمنی هستند که همان ایده راپچر دیسک (رپچر دیسک) را در ابعاد به مراتب بزرگتر و فشارهای عملکرد پایین تر برای کاربردهای حفاظت از استراکچرها, تجهیزات, اطاقک ها (compartments) ,داکت ها, سیلوها و … در برابر افزایش فشار ناشی از انفجار و اشتعال و …. در محیط های صنعتی مستعد این خطرات بکار می گیرند.